Νέα νίκη για τις γυναίκες του Φίλιππου

Ένα πραγματικό ντέρμπι επιπέδου Α1 εξελίχθηκε το παιχνίδι με το Φίλιππο Βέροιας. Ο πρωτοπόρος και αήττητος Φίλιππος δυσκολεύτηκε να πάρει το διπλό καθώς οι νεαρές αθλήτριες μας παίζοντας καταπληκτική άμυνα και διατηρώντας έναν πολύ υψηλό ρυθμό παιχνιδιού, κατάφεραν να αγχωσουν τις Βεριώτισσες, που με την εμπειρία τους τελικά πήραν το διπλό.

Ο Αρίωνας το πάλεψε στο πρώτο ημίχρονο καταφέρνοντας το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα να προηγείται στο σκορ, όμως ο Φίλιππος προς το τέλος ισορρόπησε το παιχνίδι, κι έτσι οι δύο
ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ ισόπαλο 16-16.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Βέροιας, πιο εμπειρη πήρε το προβάδισμα από νωρίς και ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα μέχρι το τέλος, έφτασαν στη νίκη με 29-33, που διατηρεί την ομάδα του Φίλιππου στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου της Α2 γυναικών με 14 βαθμούς, έχοντας 7 νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 29-33
Τα 5λεπτα: 3-3,8-6,10-7,13-11,14-13,16-16ημχρ,17-19,17-23,19-25,24-27,27-30,29-33
Αρίωνας (Βακάλης Σ.-Παπουλίδης Γ.) Τριανταφυλλίδου, Πουμπουλίδου, Χατζηιωαννου (1), Γιώβη (8), Ακριτίδου, Τάγκα (1), Τσερέπη Δημ., Αμανατίδου, Θεοφυλακτίδου, Τριανταφύλλου (1), Τσερέπη Δεσπ. (5), Πετρίδου (6),Ζώρου (1), Τσαναξίδου (3), Νικολαϊδου (3), Παπαδοπούλου

Φίλιππος ( Πρωτογέρης-Γιούπης) Τσολοζίδου,Πουμπουλίδου,Τσαγκέρα, Καλμουκίδου (10), Σπυριδοπούλου (4), Νάκο, Δελησάββα, Παπαφώτης (1), Γεωργιάδου, Κοτζαχρήστου, Καραχαρίση, Κιοσσέ, Ανθίτση, Μιχαηλίδου (8), Γιούπη (10)

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful