Φίλιππος «βασιλιάς» και μέσα στη Μπούτβα!!! – Ατσαλένιος και θριαμβευτής 28-26

Ένας Φίλιππος φτιαγμένος από ατσάλι, πέρασε νικηφόρα μέσα από τη Μπούντβα επικρατώντας με 28-26.

Σε ένα γήπεδο που έβραζε από την πρώτη στιγμή, οι παίκτες του Φιλίππου παίζοντας με ψυχή και μυαλό, κράτησαν τους γηπεδούχους σε απόσταση ασφαλείας και χτύπησαν την κατάλληλη στιγμή.

Δεν φοβήθηκαν ακόμη κι όταν η τοπική ομάδα, στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφτασε μια ανάσα από το να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.

Ο Φίλιππος αιφνιδίασε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και όχι μόνο κατάφερε να καλύψει τη διαφορά, αλλά και να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

14232569_10210521707536058_386858568156194569_n

Στη συνέχεια ο αγώνας πήγε στο γκολ, κάτι που βόλευε τον Φίλιππο και εκνεύρισε τους γηπεδούχους που 12 λεπτά πριν το τέλος επιχείρησαν να μετατρέψουν το γήπεδο σε αρένα.

Τελικά επικράτησε η ψυχραιμία, αλλά όλα είχαν λήξει ουσιαστικά.

Στα τελευταία λεπτά ο Φίλιππος ξεδίπλωσε τις αρετές του και πέτυχε μια μεγάλη νίκη 28-26.

14222108_10210521706496032_9026148106080112364_n

Ενδεικτικό του εκνευρισμού των γηπεδούχων ήταν ότι δυο λεπτά πριν τη λήξη διέκοψαν τη σύνδεση του ιντερνετ στον απεσταλμένο του Verianet.gr, Κωστή Χασιούρα που μετέδιδε απ’ ευθείας την αναμέτρηση.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
HC Budvanska Rivijera: Pesic Lazar, Bajceta Novak 1, Novakovic Luka, Zekovic Marko 1, Cvetkovic Dorde, Achruk Lukasz, Lacmanovic Siavisa 4, Lakic Nebojsa 4, Vukovic Stefan 1, Bulajic Slobodan 2, Spalevic Filip, Radoman Marko, Dodic Radivoje 7, Suknovic Ratko 3, Campar Marko 2, Osmajic Vladimir 1.
Προπονητής: Dragnic Dejan

Φίλιππος Βέροιας: Αρβανιτίδης Νικόλαος 1, Νικολαίδης Χρήστος 3, Ζλατάνος Νικόλαος, Μιχαηλίδης Στέφανος, Δομπρής Χαράλαμπος 1, Rahimic Emir, Χαραλαμπίδης Νικόλαος 1, Κόντης Αντώνιος, Τριανταφυλλίδης Αναστάσιος 1, Μπουκοβίνας Πέτρος, Δραγκόλας Άγγελος 7, Κωστακίδης Αθανάσιος 5, Αποστολίδης Διογένης 1, Γραμματικόπουλος Χρήστος, Vrazalica Eldin 2, Παπαδόπουλος Σταύρος 6.
Προπονητής: Σεϊρεκίδης Στέλιος.

Οι δυο ομάδες είχαν από δυο κόκκινες. Από τον Φίλιππο αποβλήθηκαν οι Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλίδης και από την Μπούντβα οι Μπούλαϊτς, Τσαμπάρ.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful