Άνετη νίκη επί του Αερωπού

Εύκολη νίκη επί του Αερωπού σημείωσε ο Φίλιππος. Στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου, επικράτησε με 28-22 και τερμάτισε δεύτερος ενώ οι Εδεσσαίοι με την ήττα έμειναν εκτός εξάδας και θα παίξουν πλέι άουτ για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Αγωνιστικά, το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο. Ο Φίλιππος ξεκίνησε καλύτερα (προηγήθηκε με 7-4 στο 11’) αλλά στην συνέχεια ο Αερωπός αντέδρασε, έφερε το ματς στα ίσια και προηγήθηκε με 9-11 στο 22’. Εκεί οι Βεροιώτες βελτιώθηκαν, έκαναν ένα σερί 3-0 και πέρασαν με 12-11 στο 27’ αλλά το ξέσπασμά τους δεν είχε διάρκεια και το ημίχρονο έληξε με 12-12.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στον Φίλιππο. Οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη προηγήθηκαν με 14-12 στο 34’ και 19-15 στο 43′, διατήρησαν τον έλεγχο και στο 51′ ανέβασαν το σκορ στο 25-18. Εκεί ουσιαστικά τελείωσε και το ματς. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, ο Φίλιππος συντήρησε χωρίς να πιεστεί την διαφορά των 6-7 τερμάτων.

Από τον Φίλιππος δεν χρησιμοποιήθηκαν οι Σανίκης, Καρυπίδης, Βουτσάς, Ανανιάδης και φυσικά ο Μαστορογιάννης.

Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας

Πεντάλεπτα: 5-3, 6-4, 9-6, 9-9, 10-11, 12-12 (ημ), 15-14, 17-15, 19-17, 24-18, 26-20, 28-22.

Δίλεπτες: 5/5, πέναλτι: 1/2, 0/2

ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (Σεϊρεκίδης) Ευαγγελόπουλος, Αρβανιτίδης, Χαραλαμπίδης 1, Μιχαηλίδης 3, Αποστολίδης 4, Ανανιάδης, Μπαντής 7, Δεληγιάννης, Σανίκης, Βουτσάς, Κότσυφας, Δραγκόλας 3, Τσιλιμπάρης, Τριανταφυλλίδης 1, Παπαδόπουλος 4, Βεσελίνοβιτς 5.

ΑΕΡΩΠΟΣ: (Πηλαλίδης) Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Τζουβάρας Θ. 3, Θεοδωρόπουλος 1, Δέλιος, Δημάκης 5, Αποστολίδης, Λιούμης, Βαφείδης, Μπάλας 3, Μπαγγέας, Δούγιας 4, Κυριακού 4, Πίττος 2, Τσίκος, Πουρδάνης.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful